Το My Basket League 4on4 είναι μια πρωτοποριακή ιδέα, που δίνει τη δυνατότητα στους λάτρεις του streetball, να αγωνιστούν στο μεγαλύτερο τουρνουά μπάσκετ με κανόνες “μονού”, διεκδικώντας τον τίτλο και το έπαθλο του πρωταθλητή.
Το τουρνουά διεξάγεται με την μορφή πρωταθλήματος σε δύο γύρους αγώνων (περίπου 30 αγωνιστικές) με έναρξη το πρώτο 15ήμερο του Σεπτεμβρίου +playoff + Final 4 με εκτιμώμενη λήξη στο τέλος Ιουνίου.
Συνοπτικές πληροφορίες:
Κάθε αγώνας διεξάγεται σε μισό γήπεδο και διαρκεί 4 x 12λεπτα.
Επίσημοι διαιτητές και κριτές από τους επίσημους συνδέσμους.
Στατιστική κάλυψη και βιντεοσκόπηση σε όλους τους αγώνες, φωτογραφία, παροχή Α βοηθειών.
Πάνω από 60 ομάδες χωρισμένες σε 4 κατηγορίες δυναμικότητας.